7/24 Tıkla Hemen Ara! 0 850 460 92 90

Drone İle Soğuk Havalarda Uçuş Yapmak

yazan / Perşembe, 09 Şubat 2017 / Kategori: Blog

Son zamanlarda çekimlerde artık drone sıkça kullanılmaya başlamıştır. Dış çekimlerde yukarıdan görüntü almak amacıyla tasarlanan drone çekimlerde oldukça kaliteli sonuçlar vermektedir. Drone ile çekim yapabilmek için drone uçuş ekipmanları tam olmalıdır. Drone uçuşu oldukça hassas bir şekilde yürütülmektedir.

Bu nedenle drone ile video çekmeden önce drone uçuş bilgileri hakkında eğitim almanız doğru olacaktır ya da bu bilgileri detaylı bir şekilde okuyarak öğrenmek gerekir. Eğer drone uçuşu hakkında eksik bir bilginiz varsa ya da yeterli ekipmanlar yoksa drone kazaları yaşanması muhtemeldir. Bu nedenle titizlikle öğrenmek gerekir. Maliyeti diğer kamera sistemlerinden daha yüksek olduğundan olası kazalarda zor durumda kalabilirsiniz.

Ancak kış aylarının gelmesinden itibaren drone ile uçuş yapmak oldukça zor bir hale gelmiştir. Yağışlı havalarda drone ile uçuş yapmak tavsiye edilmez. Ama soğukta olsa açık havalarda bazı kurallara dikkat ettikten sonra uçuş yapabilirsiniz. Soğuk havalarda drone uçuşu nasıl yapılır bu konuda bir kaç bilgi paylaşmakta fayda var. Bu kurallardan ilki uçuş yapmadan önce bataryayı tam olarak doldurun. Tam doldurmadan uçuşa başlamayın. Bataryanın aşırı boşalmasına yani son haddine kadar kullanmaya çalışmayın.

Her 20 uçuşta bir bataryanızı yüzde sekize kadar boşaltın ve tekrar tam dolu şarj edin. Akıllı bataryalar bekleme moduna geçmek için otomatik olarak bir miktar bataryayı boşaltabilir. Kötü sonuçlar almamak için bataryayı çok soğuk yerlerde saklamayın. Cihazı çalışır çalışmaz uçurmayın ve bir süre ısınması için bekleyin. Dronu uzun süre yüksek hızda uçurmayınız. Son olarak drone havaya çıkar çıkmaz manevra yapmadan önce bir dakika bekletiniz.