7/24 Tıkla Hemen Ara! 0 850 460 92 90

Gopro’da Yenilikler ve Drone Karma

yazan / Salı, 31 Ocak 2017 / Kategori: Blog

Hero 4 serisinden sonra aksiyon severlerin merakla beklediği  Hero5 serisini duyuran Gopro şirketi 2016 yılının sonlarına doğru Hero 5 Black ve Hero 5 Session adlı kameraları piyasaya sürdü. Kameralarıyla birlikte 2 yeni ürününü de piyasaya süren  Gopro tanıttığı Karma adlı droneu ve Karma’ya takılan Karma Grip adlı stabilizerı ile Gopro severlerin daha fazla ilgisini çekmeyi amaçlıyor.  Gopro Hero 5 serisi ile getirdiği  sesli komut, su geçirmezlik için artı bir housing gerektirmeyen gövde yapısı, geliştirilen mikrofonu ve görüntü stabilizasyonu özellikleriyle kullanıcılarına daha rahat ve kaliteli bir kullanım sağlıyor.

Gopro Hero 5 Black  4k 30 fps çekerek uhd video çekimini daha kolay ve portatif bir hale getiriyor. Arkasında bulunun 2inçlik LCD ekranı ile kullanımı daha da kolay bir hale getiren kamera Raw fotoğraflar çekerek daha yüksek kaliteli fotoğraflar elde etmemize ve fotoğrafları daha detaylı bir  şekilde düzenlememizi sağlar.

Gopro Hero 5 Session’ın Gopro Hero5 Black’ten tek eksiği ise raw fotoğraf çekemiyor oluşu ancak Hero5 Black’ten daha küçük olan Session küp şeklindeki tasarımı ile hem  Hero5 Black’ten daha rahat bir kullanım sağlıyor hem de kompakt bağlantı özelliği ile kaskınıza ya da başka bir yere hiç düşünmeden ters bağlasanız bile hiçbir düzenleme gerektirmeden  görüntüyü doğru yönde kaydederek kolay bir kullanım sağlar.

                                             

Gopro şirketi Karma adlı droneunu tanıtarak drone sektörüne giriş yaptı. Karma sahip olduğu tasarımla diğer rakiplerinin önüne geçiyor. Kompakt tasarımı ile taşınması çok kolay olan drone kutunun içinden çıkan uzaktan kumandası ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Diğer rakiplerinin aksine uzaktan kumandanın üzerinde bulunan dahili ekran sayesinde artı bir mobil cihaz gerekmeden çekimlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca Karma’yı rakiplerden bir diğer özelliği ise takılıp çıkartılabilen stabilizera sahip olması.  Bu stabilizerı Karma Grip gibi  farklı türde aksesuarla takarak farklı açılardan stabil görüntüler elde edebilirsiniz.