Mimari Fotoğraf Çekimi

Mimari fotoğraf çekimi, sokak fotoğrafçılı, doğa manzara, portre fotoğraf çekiminden ziyade içerisinde çok daha fazla disiplin ve teknik barındırır. 

Küçük bir dairenin sıcaklığını yansıtmak, ihtişamlı bir yalının tüm detaylarını gösterebilmek için doğru ekipman ve tekniğe hakim olmalısınız. Bu noktada, inşaat, gayrimenkul sektöründeki tecrübelerimizle mimari fotoğraf çekimi alanında da hizmet veriyoruz.

Fotoğraf çekimlerimizden örnekler

Mimari Fotoğraf Çekimini Nasıl Yapıyoruz?

Mimari fotoğraf çekiminde en çok kullanılan yöntem farklı pozlamaların post-prodüksiyon aşamasında üst üste bindirilmesidir. Şu anda bilinen adıyla HDR (High Dynamic Range) yüksek dinamik aralığını yakalamak için DSLR fotoğraf makineleriyle gerçekleştirdiğimiz yöntemdir. 3 veya ışık durumuna göre 5 farklı pozlama değeriyle çekilen görsellerle genelde çalışıyoruz. Bunu yapabilmek için esneme yapmayan iyi bir tripda ihtiyacınız var. Biz tripod konusunda marka olarak Benro'yu tercih ediyoruz.

İç mekan mimari çekimlerde en çok karşılaşılan problem, dışarıdan giren ışık ve içeriyi karartmadan pencerenin dışını gösterebilmektir. Bu noktada, dolgu flaşlar, sabit sürekli ışıklar devreye giriyor. Yapay ışık işin içerisinde varsa gölge var demektir, ışığı doğru kontrol etmelisiniz. Biz ışık konusunda Godox markasını tercih ediyoruz.

Benro Tripod, Fujifilm XT4 Dslr Kamera, 16-55mm F2.8 Lens

Mimari Fotoğraf Çekiminde Teknik Bilgi Önemlidir

Keşif İçin Bizi Hemen Arayın!

TOP Hemen Arayın!