7/24 Tıkla Hemen Ara! 0 850 460 92 90

Kurumsal Tanıtım Filmi Ekipmanları

yazan / Cumartesi, 04 Şubat 2017 / Kategori: Blog

Grafikler ve yazılar, bazen iyi bir web sayfasını tamamlayıcı öğeler olarak yetersiz kalmaktadırlar. Eğer web sitenizi takip eden ziyaretçilerinize daha kaliteli bir hizmet sunmak istiyorsanız, siteniz için bir tanıtım videosu hazırlatabilirsiniz. Bu sayede site ziyaretçilerinize görsel bir şölen sunabilirsiniz.

Tanıtım Videosu Nedir?

Diğer ismi ise tanıtım filmi, firmanızın veya vermiş olduğunuz hizmetin kısa süre içerisinde görsel bir video ile anlatılmasıdır. Etkili bir tanıtım videosu hem ziyaretçilerinizi memnun edecek hem de hizmetinizi daha görünür hale getirecektir.

Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanır?

Vermiş olduğunuz hizmeti tanıtmak amacı ile hazırlatabileceğiniz kurumsal tanıtım filmi için, belirli bir üretim aşaması gerekmektedir. Videonun seslendirmesinden, kullanılacak olan ekipmanlara kadar tüm programın belirlendiği bir ön çalışma ile daha kaliteli bir film oluşturulacaktır. Bir tanıtım filminin üretim aşaması;

  •  Firma ile diğer firmalar arasındaki ayrıcı noktaların belirlenmesi, ön plana çıkarılmak istenen yönlerin belirlenmesi,
  •  Verilecek olan mesajı yönelik bir ön bilgi belirlenmesi,
  •  Amaca ve hedef kitleye yönelik olarak video için 3 ile 10 dakika arasında bir sürenin belirlenmesi,
  •  Filmi akıcı, samimi, doğru, inandırıcı kılacak doğru pazarlama tekniklerinin belirlenmesi,
  •  Senaryonun hazırlığının tamamlanması ve çekim hazırlıklarının başlanması maddelerini içermektedir.

Tanıtım Videosu Çekmek İçin Hangi Ekipmanlar Gereklidir?

Tanıtım filmi ekipmanları kaliteli bir tanıtım filminin olmazsa olmazlarıdır. Kamera ekipmanları, tripodlar, ses çekim ekipmanları, ışık sistem ekipmanları, teknik donanım ve yazılım seçimi kaliteli bir video için kullanılması gereken ekipmanlardır.