Drone Kiralamak Artık Çok Kolay!

yazan / Salı, 19 Haziran 2018 / Kategori: Blog
Drone Kiralama

2-3 Yıl öncesinde Türkiye piyasasında kolay kolay bulunamayan dronelar, günümüzde teknolojinin gelişmesiyle yaygınlaştı ve artık çok daha rahat ulaşılabiliyor. Bu nedenle standart olarak adlandırdığımız projelerde maliyetlerde serbest piyasa dinamiklerine dayalı olarak düştüğünü söyleyebiliriz.

Drone kiralamayı, araba kiralama gibi düşünen müşterilerimiz oluyor ve bize 2 günlük drone kiralamak istiyoruz, sizden nereden teslim alabiliriz? şeklinde sorularla karşılaşıyoruz. Öncelikle, evet açık alanda ilk kez kullanıyor olsanız bile, şansınız varsa problem yaşamadan drone uçurabilirsiniz ama mevcut yasalar buna imkan tanımıyor. Her dronu sigortalatıyoruz, bir pilotun üzerine kayıtlı oluyor ve her uçuş bu pilotun sorumluluğunda gerçekleşiyor. Sigortanın geçerli olabilmesi için, dronu yetkili pilotun kullanması ve planlı izne tabi uçuş gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Havadayız! olarak sektörün öncüsü firmamız, sadece operatörlü, bir başka deyişle pilotla birlikte kiralama yapabilmektedir. İzin prosedürünün 20 günü aştığını söyleyebiliriz, bu nedenle değerli müşterilerimizden bu süreyi baz alarak planlama yapmalarını rica ediyoruz. Bir sonraki yazımızda, martıların droneları neden sevmediğine değineceğiz. Aşağıdaki drone kiralama videosunda Büyükada yakınındaki martıların bizi nasıl takip ettiğini izleyebilirsiniz 🙂

Konu Etiketleri: ,