7/24 Tıkla Hemen Ara! 0 850 460 92 90

Ambülans Drone

yazan / Cumartesi, 11 Şubat 2017 / Kategori: Blog

Hava yolundan hasta taşınması için tasarlanan, robotik bir ambulans olan drone ambülans pek çok hayatı kurtarabilmektedir. Peki drone ile neler yapılır bilmek ister misiniz?

Urban Aeronautics firması tarafından drone teknolojisi ile geliştirilen otonom hava ambülansı, faaliyete geçmeden önce çeşitli testlerden geçirilmiştir. Bu testleri başarılı ile geçen ambülans, içerisinde pilot bulundurmadan hareket edebilmektedir. Özellikle dar alanlarda hızlı bir şekilde inip kalkabilmesi, cephe hatlarında bulunan yararlı askerlerin taşınmasında kolaylık sağlamaktadır.

Cephe Hattına Özel Drone Ambülans

Normal düzeydeki askeri helikopterler, dar arazilerde iniş çıkış yaparken zorlandığından çeşitli problemlerle karşı karşıya kalabilmektedir. Pervanesinin geniş olması, pilotun helikopter kontrolünü kaybetmesi gibi çeşitli dezavantajları göz önüne alınırsa, drone ambülanslar askeri açıdan da büyük avantajlar sağlayabilmektedir.

Trafiğin dar sokaklarında ilerlemekte zorlanan ambülanslar yüzünden pek çok insan hastaneye yetişemeden yollarda can verebilmektedir. Yeni nesil drone ambülanslar ile bu sorun tamamen ortadan kalkmaktadır. Hem zaman kaybını önleyen hem de hızlı müdahale için fırsat yaratan bu ambulanslar, insan hayatını kurtarmaktadır. İnsansız hava aracı olan bu ambülanslar sayesinde, hızlı ve pratik bir şekilde hastalara gerekli müdahalelerde bulunulması mümkün olacaktır.

Özellikle durumu çok acil olan hastaların hayata tutunmasında bir ışık olabilmesi bakımından oldukça önemlidir. Üzerinde bulunan kamera ve mikrofonlar ile hastanın etrafındaki kişilerle de iletişime geçen ambülanslar içerisinde hastalara ilk müdahaleler sağlanabilmektedir. Özel olarak tasarlanan bu ambülanslara büyük ölçüde ilgi gösterilmektedir.

Ambülans Drone
Bu Yazıya Puan Ver!